Środowiskowy Dom Samopomocy w Dynowie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dynowie
ul. Jana Pawła II 13, 36-065 Dynów
tel. 0(...)16 652 36 55

Godziny pracy:
Poniedziałek – piątek 7:30 - 15:30

Kierownik
mgr Anna Wandas

Informacje o jednostce

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dynowie rozpoczął swoją działalność 17 lipca 2000 roku. Instytucja ma na celu niesienie pomocy i tworzenie oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Oparcie mogą znaleźć tu osoby z terenu Miasta i Gminy Dynów oraz gmin ościennych.

Zadaniem jest przede wszystkim rozwijanie i podtrzymywanie u osób przebywających w Domu umiejętności niezbędnych do samodzielnego, aktywnego funkcjonowania w środowisku. Staramy się osiągnąć ten cel poprzez terapię zajęciową. Uczestnicy korzystają z pracowni stolarskiej, krawieckiej, plastycznej oraz komputerowej. Prowadzimy ponadto muzykoterapię, trening umiejętności społecznych, kulinarnych, budżetowych a w ramach dbałości o zdrowie fizyczne – zajęcia w sali terapii ruchem. Do dyspozycji jest sala wypoczynkowa z telewizorem i dobrze wyposażona kuchnia. Uczestnicy mają możliwość korzystania z zaplecza sanitarnego.

Uczestnicy Domu biorą udział w licznych wycieczkach, imprezach okolicznościowych, reprezentują Dom na zewnątrz w zawodach sportowych (m.in. Spartakiada Sportowa ŚDS-ów województwa podkarpackiego). Nasze osiągnięcia można oglądać na wystawach organizowanych w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie oraz budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Dynowie.