ZŁOTE GODY – MIŁOŚĆ TRWAJĄCA PÓŁ WIEKU

Pięćdziesiąta rocznica ślubu to piękne święto, które przypieczętowuje spędzone wspólnie lata u boku bliskiej osoby. To miłość trwająca pół wieku- coś niesamowitego. Dzielenie razem życia to niełatwa sztuka, która często wymaga kompromisów i wyrzeczeń.

W dniu 8 lutego 2024r. w Urzędzie Miejskim w Dynowie, wspólnie świętowaliśmy 50- letni Jubileusz Pożycia Małżeńskiego z Małżeństwami z terenu Miasta i Gminy Dynów, które zawarły związek małżeński w 1972 roku. Organizatorami uroczystości byli Burmistrz Miasta Dynów Pan Zygmunt Frańczak oraz Wójt Gminy Dynów Pan Wojciech Piech. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie Jubilatom medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystej dekoracji medalami dokonał Burmistrz Miasta Dynów Pan Zygmunt Frańczak, a Wójt Gminy Dynów Pan Wojciech Piech wręczył Jubilatom listy gratulacyjne. Były fanfary, życzenia, kwiaty, kosze obfitości ufundowane przez Burmistrza Miasta Dynów i Wójta Gminy Dynów oraz chwile wspomnień i wzruszeń. Po pół wieku, ponownie zabrzmiał Marsz Mendelsona .Nie zabrakło również toastów wzniesionych na cześć Jubilatów- za wspólnie przeżyte lata.

Obchodzony Jubileusz Złotych Godów niech będzie przykładem do naśladowania dla przyszłych pokoleń.

Z miasta Dynów Jubileusz Złotych Godów obchodzili Państwo:

Danuta i Lesław Bujdaszowie
Anna i Stanisław Dudowie
Mieczysława i Stanisław Dytkowie
Marta i Andrzej Kędzierscy
Anna i Ludwik Krupowie
Stanisława i Zbigniew Kuśmider
Danuta i Jan Siekańcowie
Bożena i Adam Szulowie
Stanisława i Józef Wandasowie
Władysława i Tadeusz Wojewodowie.

Jubilaci Złotych Godów z gminy Dynów to:

z miejscowości Bachórz Państwo
Helena i Zbigniew Baranowie
Wanda i Stanisław Tymowiczowie.

Z miejscowości Harta, Jubilaci to Państwo
Zofia i Julian Galejowie
Genowefa i Mieczysław Karnasowie.

Z Dąbrówki Starzeńskiej Jubileusz obchodzili Państwo
Janina i Bolesław Misiewiczowie
Maria i Józef Słoninkowie.

Z miejscowości Dylągowa, Jubilaci Złotych Godów to Państwo
Helena i Władysław Karasiowie
Jadwiga i Jan Kulonowie.

Z miejscowości Laskówka piękny Jubileusz Pożycia Małżeńskiego obchodzili Państwo Genowefa i Roman Kuczowie.

Z miejscowości Łubno Jubilaci Złotych Godów to Państwo Janina i Władysław Kosowie

Zacne grono Jubilatów zamykają małżonkowie z miejscowości Pawłokoma:
Państwo Zofia i Jan Mudrykowie.

Szanowni Jubilaci

Z okazji Jubileuszu Pożycia Małżeńskiego
pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze gratulacje.
50 lat wspólnego życia , to nie tylko czas,
to przede wszystkim dzieło sztuki
malowane pędzlem miłości, cierpliwości, kompromisów, wzajemnego zrozumienia i poszanowania.
Przez 50 lat wspólnie tworzycie najpiękniejszą historię Miłości.
Życzymy Wam z tej okazji długich lat życia w dobrym zdrowiu, spokoju,
miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności
i błogosławieństwa Bożego na dalsze lata.
Życzymy, aby każdy następny rozdział Waszego Wspólnego i Rodzinnego Życia
był jeszcze piękniejszy.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości dla zasłużonych par małżeńskich. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Dynowie. Całość uroczystości zatrzymał w kadrze Pan Jan Prokop, pracownik Urzędu Miejskiego w Dynowie.

A. Nowicka-Hardulak
Kierownik USC Dynów