Zachęcamy mieszkańców do udziału w programach i akcjach organizowanych przez Celowy Związek Gmin „Eko-Logiczni"

W związku z przejęciem zadań związanych z gospodarką odpadami komunalnymi przez Celowy Związek Gmin „Eko-Logiczni" z siedzibą w Błażowej zachęcamy mieszkańców gmin członkowskich do udziału w programach i akcjach organizowanych przez Związek.

Proponujemy udział w Programie Eko Upominek, dedykowany gospodarstwom domowym, w których nastąpiła zmiana liczby osób w związku z urodzeniem się dziecka. Namawiamy również do włączenia się do programu organizowanego przez Ministra właściwego ds. Klimatu, polegającego na wyznaczeniu wskaźników kompostowania przydomowego umożliwiających oszacowanie ilości bioodpadów poddawanych recyklingowi u źródła.

Zachęcamy również do korzystania z aplikacji mobilnej Biosegregator, która umożliwia bezpłatny dostęp do aktualnego harmonogramu wywozu odpadów komunalnych, informacji na temat zasad segregacji odpadów komunalnych oraz powiadomień o zbliżającym się terminie wywozu odpadów komunalnych. Kolejną możliwością daną mieszkańcom gmin członkowskich jest system e-należności, gdzie można sprawdzać salda rachunków oraz dokonywać opłat z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Ogłoszone zostały również konkursy zbiórki zużytych baterii oraz makulatury dla wszystkich placówek oświatowych. Konkursy rozstrzygnięte zostaną podczas II Międzygminnego Festynu, na który otrzymaliśmy dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Szczegółowe informacje dotyczące powyższych działań dostępne są na stronie internetowej Związku pod adresem https://czgekologiczni.pl oraz na profilu Facebook.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszańców do korzystania z wdrożonych rozwiązań jak również aktywnego udziału w organizowanych konkursach i akcjach, w których przewidziane są nagrody i upominki.

Beata Zaremba
Dyrektor Biura Celowego Związku Gmin