Obchody 98 – rocznicy odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 11 listopada obchodzono w Dynowie 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Mieszkańcy Dynowa, władze lokalne, przedstawiciele instytucji i organizacji lokalnych przeszli spod pomnika Władysława Jagiełły do kościoła pod wezwaniem Św. Wawrzyńca na uroczystą Mszę Św. za ojczyznę. Tą część obchodów wzbogaciły swoim uczestnictwem: dynowska orkiestra dęta dyrygowana przez kapelmistrza Tadeusza Podulkę i chór "Akord" kierowany przez P. Andrzeja Kędzierskiego.
Po uroczystej eucharystii dalsza część programu odbywała się w Zespole Szkół w Dynowie, gdzie wszystkich przywitała Przewodnicząca Rady Miasta P. Ewa Hadam oraz został wygłoszony referat okolicznościowy przez P. Mariusza Chomę. W ostatniej części obchodów młodzież w bogatym programie artystycznym wzbudziła u wszystkich obecnych pamięć o poległych w walkach o ojczyznę oraz przypomniała najważniejsze wydarzenia z historii Polski.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją fotograficzną autorstwa P. Jana Hadama