Gmina Miejska Dynów otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych

Gmina Miejska Dynów otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu
Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
w kwocie 1.170.400,00 zł na inwestycję pn:
Modernizacja oświetlenia zewnętrznego polegająca na wymianie opraw nieenergooszczędnych na energooszczędne na terenie Gminy Miejskiej Dynów

Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje wymianę około 700 nieenergooszczędnych opraw oświetleniowych m.in. ulic, dróg, placów i  parku na nowe oprawy energooszczędne typu LED. Istniejące oświetlenie, szczególnie oprawy oświetleniowe są wyeksploatowane przez co lampy nie dają odpowiedniej jakości oświetlenia.  Inwestycja przyczyni się m.in do poprawy efektywności energetycznej oraz redukcji mocy opraw świetlnych na terenie Gminy Miejskiej Dynów. Rozświetlenie dróg i ulic zwiększy poczucie komfortu a nowoczesne oprawy pozwolą na lepszą widoczność. Inwestycja zwiększy poziom bezpieczeństwa zmotoryzowanych i pieszych oraz mieszkańców na terenie Gminy Miejskiej Dynów. Przewidywany termin zakończenia inwestycji – koniec 2024 r.